M-75

Nedávno pridané a ešte neprešlo redakčnou kontrolou.

Púchov, okres Púchov, Trenčiansky kraj, Horné Považie

Múzeum kolies

Myšlienka vzniku je stará niekoľko rokov. ETOP sám je tvorcom kolies a zároveň má niekoľko kolies patentovaných, čím posunul vývoj o krôčik ďalej.

Pridať hodnotenie

Bližšie informácie

Myš

lienka vzniku je stará niekoľko rokov. ETOP sám je tvorcom kolies a zároveň má niekoľko kolies patentovaných, čím posunul vývoj o krôčik ďalej. Múzeum má plochu cca 200 m2 na ktorej je možné v súčasnosti vidieť viac ako 200 exponátov a už teraz sa počíta do budúcnosti s jeho ďalším rozšírením. Múzeum bolo otvorené dňa 12.12.2002. To, že sa všade objavujú #2# je z dôvodu 12. výročia založenia spoločnosti ETOP.

Múzeum sa nachádza v prostredí podkrovia, ktoré svojou architektúrou dodáva expozícii autentickú atmosféru so špeciálnymi dopravnými značkami, cestou a príslušenstvom. Ako už zo samotného názvu vyplýva bude sa jednať o pohľad na cestu, ktorou koleso prešlo od myšlienky, až kým sa dostalo do podoby, v akej ho poznáme dnes. Vystavené exponáty opisujú vývoj kolies od počiatku nášho tisícročia cez 20. storočie a všetko,čo začalo v III. tisícročí. Samotnú zbierku okrem vystavených exponátov spestruje literatúra, obrazy, heslá a vtipy, ktoré samozrejme úzko súvisia s danou expozíciou. V múzeu nájdeme disky, snehové reťaze a taktiež bezpečnostné systémy na ktoré sa so vstupom do III. tisícročia kladie čoraz väčší dôraz. Na stojanoch sú kamenné kolesá 3500 r. pred n. l., drevené kolesá na rozhraní 19. a 20 storočia. Kolesá áut a bicyklov pred vojnou a po nej, reťaze železné, gumené, plastové, bezpečnostné systémy Continental, Michelin, Brigeston, Goodyear, Etop, hliníkové disky a plechové disky, kolesá prívesných vozíkov, agrotechniky, vojenskej techniky, vlakov, lietadiel a ďalších.Všetkých, ktorých by táto expozícia mohla zaujímať srdečne pozývame na prehliadku.

Fotogaléria

Fotogaléria nie je zatiaľ dostupná.

Kontakty

ETOP TRADING, a.s.
Streženická cesta 1023, 020 01 Púchov
Tel.: +421 42 465 01 11
Fax: +421 42 463 18 63
E-mail: etop@etop.sk

Otvorené

na požiadanie
ach nie, mapa sa nedá načítať...

Upozornenie k mape: Na mape je vyznačená poloha mesta alebo obce.

Komentáre (0)

    Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

  • Pridávať komentáre môžu len prihlásení používatelia.

mesto Púchov

Čo by sa tak dnes dalo?

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia