M-187

Nedávno pridané a ešte neprešlo redakčnou kontrolou.

Bratislava - Čunovo, okres Bratislava, Bratislavský kraj, Bratislava

Múzeum moderného umenia Danubiana, Bratislava - Čunovo - Vodné dielo

Vo veľkej sále na poschodí sa striedajú prehliadky popredných svetových umelcov, na prízemí je predajná galéria súčasného umenia, priestor pre komorné výstavy, audiovizuálne centrum i prednášková sála.

Pridať hodnotenie

Bližšie informácie

Nece

lých 15 kilometrov južne od centra Bratislavy na cípe polostrova v strede mohutného toku Dunaja bolo 9. septembra 2000 otvorené jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia # Danubiana. Rieka Dunaj mu prepo-žičala svoje meno, to ostatné je výsledkom nadšenia a iniciatívy slovenského galeristu Dr. Vincenta Polakoviča a finančných prostried-kov holandského zberateľa a podporovateľa umenia Gerarda H. Meulensteena.

Nezvyčajná poloha na rozhraní troch susediacich krajín - Slovenska, Rakúska, Maďar-ska, ale predovšetkým veľko-lepý kontrast čírej vodnej hladiny, vysokej oblohy a nekonečných brehov hrádze vytvárajú rámec pôsobivej architektúry, evokujúcej tvary rímskej galéry uviaznutej na plytčine. Architektúra tu vo svojej rôznorodosti dáva príležitosť mnohým výstavným aktivitám.

Vo veľkej sále na poschodí sa striedajú prehliadky popredných svetových umelcov, na prízemí je predajná galéria súčasného umenia, priestor pre komorné výstavy, audiovizuálne centrum i prednášková sála. Komplex dopĺňa Art Shop s bohatým výberom katalógov, umeleckých publikácií, pohľadníc, suvenírov a útulná Art Café, ktorá presahuje rámec interiéru a dovoľuje návštevníkovi posedieť si priamo na brehu Dunaja. Novozaložený park o rozlohe 8000 m2 dáva možnosť prezentácie sochárskych diel, ktoré na pozadí zelene, vodnej hladiny a vzdialenej panorámy mesta dostávajú nové dimenzie. Polostrov umenia vás očakáva na prahu tretieho tisícročia a ponúka jedinečnú symbiózu výtvarných diel, modernej architektúry a okolitej prírody.

Fotogaléria

Fotogaléria nie je zatiaľ dostupná.

Kontakty

PO BOX 9, 810 00 Bratislava 1
Tel.: +421 2 62 52 85 01
Fax: +421 2 62 52 85 02
Mobil: +421 903 60 55 05
E-mail: danubiana@danubiana.sk

Otvorené

1.máj-30.september: Ut-Ne 10.00 - 20.00
1.október-30.apríl: Ut-Ne 10.00 - 18.00
Pondelok zatvorené
ach nie, mapa sa nedá načítať...

Upozornenie k mape: Na mape je vyznačená poloha mesta alebo obce.

Komentáre (0)

    Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

  • Pridávať komentáre môžu len prihlásení používatelia.

mesto Bratislava - Čunovo

Čo by sa tak dnes dalo?

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia