M-122

Nedávno pridané a ešte neprešlo redakčnou kontrolou.

Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava, Bratislavský kraj, Bratislava

Výstavná sieň Podhradie

Stavebný novotvar skrytý nenápadne medzi hradné bralo a rekonštruované renesančné kúrie spĺňa po bezpečnostnej, prevádzkovej, svetlotechnickej, výstavníckej a klimatickej stránke všetky nároky kladené na moderné výstavné priestory v súčasnosti.

Pridať hodnotenie

Bližšie informácie

Pavi

lón sa nachádza v zaniknutej bratislavskej mestskej časti Zuckermandl a je súčasťou komplexu pracovísk a expozícií SNM. Popri Archeologickom múzeu, Múzeu kultúry karpatských Nemcov a Múzeu kultúry Maďarov na Slovensku bude na Žižkovej ulici pod Bratislavským hradom odteraz k dispozícii ďalších takmer 1900 m2 určených na krátkodobé a strednodobé výstavné projekty SNM a ďalších slovenských múzeí.

Stavebný novotvar skrytý nenápadne medzi hradné bralo a rekonštruované renesančné kúrie spĺňa po bezpečnostnej, prevádzkovej, svetlotechnickej, výstavníckej a klimatickej stránke všetky nároky kladené na moderné výstavné priestory v súčasnosti. V komplexe vzájomne poprepájaných piatich stavebných objektov budú perspektívne aj občerstvovacie prevádzky (kaviareň, cukráreň). Druhé poschodie poskytuje možnosť poriadania prednáškových, prezentačných, konferenčných i umeleckých produkcií v multifunkčnej sále, v letnom období aj s možnosťou využitia atraktívneho exteriéru terasy pod skalným podložím Bratislavského hradu. Prekvapením pre návštevníkov budú aj adaptované podzemné priestory, dosiaľ pre oči verejnosti ukryté.
Rekonštrukciu historických kúrií, ktorá prebiehala od roku 1984 pod dohľadom pamiatkových orgánov, finančne zabezpečovalo Ministerstvo kultúry SR a stála takmer 200 miliónov korún. Popri hlavnom paláci Bratislavského hradu a sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží, ktoré obe čaká v najbližšom čase rozsiahla stavebná obnova, dostáva teraz verejnosť v Bratislave do užívania tretí areál, kde môže Slovenské národné múzeum organizovať výstavy a expozície. Ročne ich navštívi aj vďaka bratislavským pracoviskám SNM vyše 1,3 milióna návštevníkov zo Slovenska a zahraničia.

Fotogaléria

Fotogaléria nie je zatiaľ dostupná.

Kontakty

Žiškova ul., 810 06 Bratislava 16
Tel.: +421 2 59 34 91 22, +421 2 59 34 91 02
Fax: +421 2 52 96 66 53
E-mail: prirmuz@snm.sk
Odd. prezentácie a marketingu SNM
Informácie o výstavách : 02/ 59349 141
E-mail: programy@snm.sk

Otvorené

Ut-Ne: 10.00 - 16.00
ach nie, mapa sa nedá načítať...

Upozornenie k mape: Na mape je vyznačená poloha mesta alebo obce.

Komentáre (0)

    Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

  • Pridávať komentáre môžu len prihlásení používatelia.

mesto Bratislava - Staré Mesto

Čo by sa tak dnes dalo?

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia