M-249

Nedávno pridané a ešte neprešlo redakčnou kontrolou.

Kúpele Číž

Číž, okres Rimavská Sobota, Banskobystrický kraj, Gemer

Kúpele Číž

Slovenská republika je bohatá na výskyt prírodných minerálnych prameňov, na báze ktorých vyrástli v minulosti mnohé významné kúpeľné strediská. Svojimi liečivými účinkami sa medzi najvýznamnejšie radia aj kúpele Číž.

Pridať hodnotenie

Bližšie informácie

Lie

ebný komplex je vsadený do celoročne udržiavaného lesoparku, ktorý vytvára príležitosti na relaxačné prechádzky a oddych po liečebných procedúrach. Klimatické pomery kúpeľov aj ich okolia sú charakteristické zdravým slnečným, suchým a nedráždivým podnebím, vhodným aj na helioterapiu. Celý komplex je rozdelený na historickú časť, v ktorej možno obdivovať architektonicky zaujímavé dobové stavby a novšiu časť, ktorá nesie znaky modernej architektúry.

Základom liečby je využitie účinku prírodnej jódovej minerálnej vody. Je dokázaný jej pozitívny účinok na cievne ochorenia a na choroby pohybového aparátu.

Prírodné jódové kúpele Číž sú jediné svojho druhu v Slovenskej republike. Svojou prírodnou jódo-brómovou vodou patria medzi vzácne zdroje svojho druhu v Európe.

Liečebné domy poskytujú možnosť ubytovania pre asi 220 pacientov, liečebný dom Milan je vyhradený pre detských pacientov v celkovej kapacite 60 lôžok.

Prečo sú tieto kúpele také jedinečné a prečo sa chcú naši pacienti čo najskôr vrátiť? Musíte sami vyskúšať atmosféru idylického kľudu, dobroprajných ľudí a vynikajúcich služieb. Týmto Vás chceme milí návštevníci pozvať, aby ste osobne prežili charakter našich kúpeľov.

Fotogaléria

Fotogaléria nie je zatiaľ dostupná.

Kontakty

Prírodné jódové kúpele Číž a.s.
98043 Číž, Slovensko

Tel.: +421 (47) 5593133-4
Tel.: +421 (47) 5593681-2
Fax: +421 (47) 5591121

e-mail: kupeleciz@kupeleciz.sk
informácie: info@kupeleciz.sk
kultúrne oddelenie: kultura@kupeleciz.sk
ach nie, mapa sa nedá načítať...

Upozornenie k mape: Na mape je vyznačená poloha mesta alebo obce.

Komentáre (0)

    Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

  • Pridávať komentáre môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia