M-257

Nedávno pridané a ešte neprešlo redakčnou kontrolou.

Sliač, okres Zvolen, Banskobystrický kraj, Podpoľanie

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač sú známe už vyše 750 rokov vďaka liečivým účinkom minerálnych vôd. Najstaršia zmienka o sliačskych prameňoch pochádza z roku 1244, z čias kráľa Bela IV.

Pridať hodnotenie

Bližšie informácie

Kúp

ele Sliač ležia v prekrásnom prírodnom prostredí západnej časti Zvolenskej kotliny, na západnom úpätí Slovenského rudohoria v nadmorskej výške 373 m. Nachádzajú sa medzi metropolou regiónu stredného Slovenska # Banskou Bystricou a okresným mestom Zvolen, obklopené rozsiahlymi lesmi, parkami a pláňami, s výhľadom do údolia rieky Hron, na pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier.

Podnebie ako dôležitý prirodzený činiteľ komplexnej kúpeľnej liečby, v priebehu liečenia stále pôsobiaci na organizmus, je pri pomerne malej nadmorskej výške a otvorenej polohe Sliača dosť teplé, pomerne suché a vcelku pokojné. Ročný priemer teploty sa pohybuje okolo 8,2 °C. Priemerná relatívna vlhkosť vzduchu je 78 %. Ročné množstvo zrážok dosahuje v priemere 750 mm. Vysoké sú aj hodnoty slnečného žiarenia # 1992 hodín ročne. Do roka je iba asi 80 dní bez slnečného svitu. Vyššie uvedenými klimatickými podmienkami sa kúpele Sliač zaraďujú medzi najoptimálnejšie položené kúpele Slovenska.

Kúpeľná liečba na Sliači sa zakladá na využití liečivých účinkov minerálnych vôd predovšetkým #Kúpeľného prameňa#. Pre tento účel slúži komplex balneoterapie # Kúpeľný dom, ktorý ma charakter sliačskej polikliniky. Nachádzajú sa v ňom bazénové kúpele, vaňové kúpele, odpočivárne, šatne, vodoliečebné oddelenie, masáže klasické a reflexné, oddelenie pre podávanie plynových injekcií, veľmi známe oddelenie s prístrojom vákuopress, oddelenie poskytujúce elektroliečbu, oddelenie liečebného telocviku a diagnostické oddelenie.

Fotogaléria

Fotogaléria nie je zatiaľ dostupná.

Kontakty

Kúpele Sliač a Kováčová, a.s.
962 32 Sliač-kúpele
Slovenská republika

Telefónna ústredňa LD PALACE:
00421/45/5442 411, 5442 787, 5442 696, 5442 320, 5442 412, 5442 323, 5442 321
Fax: 045 5442 440

E-mail: sales@spa-sliac.sk
ach nie, mapa sa nedá načítať...

Upozornenie k mape: Na mape je vyznačená poloha mesta alebo obce.

Komentáre (0)

    Zatiaľ nie sú žiadne komentáre.

  • Pridávať komentáre môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásenie

Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data
Please, enter data

uložiť na tomto počítači

Nepamätám si heslo

Nová registrácia